A do të luajnë Lewandowski, Hummels e Boateng? Ancelotti trondit Realin

Carlo Ancelotti ka bërë të ditur se Robert Lewandowski është i gatshëm për lojë, derisa Jerome Boateng e Mats Hummels gjithashtu kanë mundësi të mira që të luajnë.

Trajneri i Bayern Munich, Carlo Ancelotti, pritet të zbresë në “Santiago Bernabeu” me formacionin më të mirë të mundshmë.

Këtë e ka konfirmuar trajneri italian në konferencën për media, i cili tha se Robert Lewandowski është i gatshëm për lojë, derisa edhe dy mbrojtësit, Jerome Boateng e Mats Hummels, gjithashtu kanë mundësi të mirë që të luajnë ndaj Realit.

“Lewandowski është i gatshëm. Boateng dhe Hummels, që të dy kanë mundësi gjithashtu të luajnë”, tha Ancelotti.

Be the first to comment

Leave a Reply