Monaco kualifikohet në gjysmëfinale (Video)

Skuadra e Monacos ka mposhtur edhe në ndeshjen e kthimit Borussia Dortmundit 3:1, për tu kualifikuar në gjysmëfinale me rezultat të përgjithshëm 6:3.

Golat për Monacon në këtë ndeshje i shënuan Mbappe, Falcao dhe Germain, ndërsa për Dortmundin golin e vetëm e shënoi Reus.

Monaco është skuadra e katërt që siguron gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, pas Real Madrid, Atletico Madrid dhe Juventus.

Be the first to comment

Leave a Reply