Lady Gaga i këndon mikes së sëmurë me kancer

Lady Gaga doli edhe njëherë në skenë, gjatë fundjavës së dytë të Festivalit të Muzikës, “Coachella 2017”, të shtunën mbrëma, në Indio, California.

Këngëtarja 31-vjeçare performoi me këngët që shtriheshin mbi karrierën e saj duke filluar me “Scheibe” dhe në fund me “Bad Romance”.

Më pas, ajo nisi të luajë me piano këngën e saj “Edge of Glory”, këngë të cilën ia kushtoi mikes së saj të ngushtë Sonja, e cila aktualisht është duke luftuar me kancerin.

“Mikja ime Sonja është shumë e sëmurë dhe e dua aq shumë, dhe në qoftë se nuk ka problem për ju, do të doja ta këndoja këtë këngë për të”, i tha Gaga turmës plot emocion./BS

Be the first to comment

Leave a Reply