Këto janë fjalët e Dautit pas lirimit të vëllaut të tij (Foto)

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës në Colmar, për refuzimin e kërkesës së Serbisë për ekstradimin e vëllaut të tij, Ramush Haradinajt në Serbi.

Haradinaj ka shkrur se lirimi i Ramushit sot në ditën e përkujtimit të dëshmorëve të Prejlepit dhe gjithë familijarëve që përkujtojnë dëshmorët ua lehtëson dhimbjet, shkruan Periskopi.

“Lavdi gjithë deshmorëve!”, ka shkruar Haradinaj.

 

Be the first to comment

Leave a Reply