Mahrez shënon nga penalltia ndaj Cityt, por gjyqtari anulon golin për një arsye interesante (Foto/Video)

Një ngjarje interesante ka ndodhur në Ligën Premier.

Ndeshja në mes të Manchester Cityt dhe Leicester Cityt na ka dhuruar një rast të rrallë në futbollin evropian dhe botëror.

Ishte një penalltia e shënuar nga Riyad Mahrez në minutën e 77, por që u anulua nga gjyqtari.

Vendimi i gjyqtarit erdhi pasi mesfushori algjerian gjatë ekzekutimit ka rrëshqitur dhe ka prekur topin me dy këmbët.

Pas anulimit pati disa kundërshtime, por gjyqtari ishte i prerë në vendimin e tij.

(Kosova Sot)

Be the first to comment

Leave a Reply