Këtë nuk e priste askush, Ancelotti: Ja kush e fiton Champions Leaguen

Ish-trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka befasuar të gjithë pasi ka thënë se Juventusi meriton të fitojë finalen e Champions Leagues.

Në një intervistë për “Corriere della Sera”, trajneri aktual i Bajernit të Mynihut ka shprehur hapur dëshirën e madhe që trofeu i Championsit të shkojë në Itali dhe jo te ish-skuadra e tij.

“Juventusi me Buffonin e meriton të fiotojë tripletën dhe Champions Leaguen”, u shpreh ai.

Be the first to comment

Leave a Reply