Limaj tregon postin që dëshiron pas zgjedhjeve

Kreu i Nismës për Kosovën, Fatmir Limaj ka thënë se Nisma do ta ketë vendin meritor në qeverinë e ardhshme qe sipas tij do të drejtohet nga Ramush Haradinaj.

I pari i Nismës për Kosovën ka thënë se rastet e tij gjyqësore janë në përfundim e sipër duke shtuar de do të jetë pjesë e qeverisë.

Limaj në TV Dukagjini ka thënë se në qeverisjen e ardhshme do të ketë ç’kapje te shtetit dhe reforma fiskale.

Limaj poashtu ka thënë se AAK e Nisma nuk do të ndryshojnë qëndrimin e tanishëm për asociacionin dhe demarkacionin

Në bazë të marrëveshjes mes PDK – AAK-NISMA, kësaj të fundit i takon posti i zv/kryeministrit.

Be the first to comment

Leave a Reply