Njihuni me gjyqtaren e parë në futboll, është bashkëshortja e…

Bibiana Steinhaus mund të bëhet femra e parë që do të arbitrojë në Bundesligë. 38-vjeçarja me profesion si police, është konfirmuar si një ndër 4 gjyqtarët e ri për sezonin 2017-18.

Steinhaus është bashkëshortja e arbitrit më të mirë në vitet e fundit Hoëard Webb, raporton Albeu.

„Jam krenare që do të jem gjyqtarja e parë femër në Bundesligë, pasi do të jem në vëmendjen e medias dhe të publikut. Është një ëndërr që do të bëhet realitet. E di shumë mirë se çfarë më pret“, ka thënë gjyqtarja gjermane.

(Kosova Sot)

Be the first to comment

Leave a Reply