Mesfushori i Unitedit refuzon Barcelonën (Foto)

Ander Herrera ka refuzuar kalimin te skuadra e Barcelonës

Drejtuesit e Barcelonës është interesuar për mesfushorin e Manchester Unitedit, Ander Herrera, i cili ishte lojtari më i mirë i këtij sezoni te skuadra angleze.

Trajneri i ri i Barcelonës, Ernesto valverde ka kërkuar transferimin e tij, pasi e njeh shumë mirë Herreran, me të cilin kishin punuar bashkë në Athletic Bilbao.

Por, Herrera ka refuzuar largimin nga Unitedi dhe kthimin në La Liga, kësaj radhe të skuadra e Barcelonës.

Sipas The Telegraph,  Herrera është i lumtur në United, me të cilën skuadër dëshironte fitojë tituj në Angli dhe Evropë.

(Kosova Sot)

Be the first to comment

Leave a Reply