Nuk ka përfunduar saga e koaliconeve, deklaratë tronditëse e zyrtarit të Nismës për AKR-në e Alternativën

Sekretari i Nismës për Kosovën, Bilall Sherifi, është shprehur i bindur në fitoren e koalicionit PDK-AAK-Nisma në zgjedhjet e 11 qershorit.

Ai ka thënë në TV Dukagjini se Aleanca Kosova e Re e Behgjet Pacollit dhe Alternativa e Mimoza Kusarit mund t’i bashkohen koalicionit PDK-AAK-Nisma në qeverisjen e vendit.

“Nuk do të ishte befasi” nëse deputetë nga AKR dhe Alternativa i bashkohen bllokut PDK-AAK-Nisma pas zgjedhjeve, ka thënë Sherifi.

Be the first to comment

Leave a Reply