Detaje të reja rreth të shtënave me armë në Paris

Policia në Paris kanë bërë të ditur se të shtënat me armë që ndodhë pak minuta më parë nuk kanë të bëjnë më ndonjë sulm terrorist, shkruan BBC..

Sipas raportit të Policisë dyshohet se një njeri ka sulmuar një oficer policie me një çekiç dhe më pas u qëllua.

Zyrtarët u kanë thënë njerëzve të qëndrojnë larg zonës, e cila njihet si zonë turistike dhe ndër më të njohurat në kryeqytetin francez, transmeton Blic.

Franca është në gjendje të jashtëzakonshme, pasi që nga sulmet e xhihadistëve në Paris ku lanë 130 të vdekur në vitin 2015.
Gazeta Blic do t’ju mbajë të informuar lidhur me atë se çfarë po ndodh në Paris.

Be the first to comment

Leave a Reply