Elvana Gjata bashkëpunim me yllin e njohur botëror

Në orën 20:00 në Instagramin e artistes Elvana Gjata shfaqet një klip ku kengëtarja në anglisht, rrëfen për veten e saj. Në maj të një shkëmbi që duket të jetë në Shqipëri.

“Për mua muzika është gjuha universale e njerëzimit. Unë nuk u bëra këngëtare thjesht për tu argëtuar. Unë doja të komunikoja. Muzika ime është pasqyrimi i asaj që unë jam. Pasqyrimi i jetës sime, në të voglën dhe të bukurën Shqipëri. Identiteti është me rëndësi për mua. Jo vetëm gjuha apo skena në të cilin zgjedh të këndoj. Emri im është Elvana…”

Në fund këngëtarja e mbyll me “Emri im është Elvana”, që të krijon përshtypjen (duke marrë parasysh edhe gjuhën angleze) se është prezantimi i saj i parë përtej kuÞjve. Elvana, prej kohësh na ka dhënë shenja se po përpiqet të vazhdojë karrierën e saj jashtë Shqipërisë dhe madje e kemi parë shpesh me një prej producentëve më të mirë të momentit në Amerikë, Poo Bear. Por Anabel.al ka mësuar se klipi i sapo postuar në Instagram i paraprin një bashkëpunimi të jashtëzakonshëm. Sipas burimeve tona, mendohet që kënga e parë.

Image

Be the first to comment

Leave a Reply