Njeriu i kapur nga ISIS tregon se si duhet mposhtur ata

Një gazetar francez ka zbuluar se si ai mendon se duhet mposhtur të ashtuquajturin Shtetin Islamik.

Nikolas Henin i cili u mbajt peng nga ISIS për dhjetë muaj, thotë se sulmet ajrore duhet të shmangen. Henin u kap nga ekstremistët dhe u abuzua me tortura fizike dhe psikologjike.

Sulmet ajrore kundër ISIS janë asgjë tjetër veçse një kurth. Fituesi i kësaj lufte nuk do të jetë partia që ka armatimin më të ri, më të shtrenjtë ose më të sofistikuar, por partia që arrin të fitojë sa më shumë njerëz afër saj./Periskopi/

Be the first to comment

Leave a Reply