Matoshi ia tërheq vërejtjen mikut nga LDK-ja: Ke kujdes, nuk jemi në kafe këtu

Kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e AAK-së, Halil Matoshi në emisionin “Debat” të rtv Dukagjini ka pasur një moment përplasje me kandidatin për deputet nga radhët e LDK-së Bardhyl Metën, përcjell Gazeta Blic.

Gjatë kohës kur Meta kërkonte shpjegim për nga PAN për çështjen e Demarkacionit dhe tema të tjera, ka ndërhyrë edhe Matoshi, pastaj Bardhyl Meta i tha mos më pengo.

Nuk jemi në kafe këtu, je mësuar ti në kafe” , i tha Bardhyl Meta, Matoshit.

I mënjëhershëm ka qenë reagimi i Matoshit i cili i tha unë jam njeri që jam rritur në televizione, kujdes me fjalorin.

Meta më pas ia ktheu  në rregull në televizione dhe bibloteka.

Herë pas herë ka pasur konflitke mes dyshës gjatë debatit në lidhje më mënyrën e të debatuarit.

Be the first to comment

Leave a Reply