Ky qen i vogël ka thyer zemrat e të gjithëve, pret tre vjet për pronaren e saj te dera (Foto/Video)

Qeni i vogël ulet çdo ditë para derës dhe pret që dikush t’a dërgojë atë në një shtëpi pleqsh të qmendur.

Një grua e moshuar nga qyteti jugor i Busanit në Korenë e Jugut e kishte adoptuar këtë kfashë dhe për disa vjet e kishte mbajtur dhe trajtuar shumë mirë.

 

Mirëpo ajo pësoi një hemoragji të trurit dhe përfundimisht e çoi atë në një çmenduri të plotë.

Gruaja u dërgua në një shtëpi pleqsh, ku ajo po merr trajtimin e nevojshë.
Mirëpo qeni tashmë del çdo ditë para shtëpisë së saj, në mënyrë që atë t’a dërgojë dikush në atë shtëpi pleqsh, sikur qeni e din që plaka është gjallë dhe ndodhtë në një tjetër shtëpi. /Lajmi.net/

 

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply