Arrestohet kreu i klanit kriminal ‘Ndrangeta në Itali

Autoritetet italiane dhe braziliane njoftuan se lideri i klanit kriminal , i cili ishte në arrati, i njohur si ‘Ndrangeta, Vincenco Makri, i akuzuar për tregti me drogë, është arrestuar në aeroportin brazilian.

Ministri i Brendshëm i Italisë, Marko Miniti, sot është shprehur falënderues për arrestimin e kryemafiozit, transmeton AP.

Be the first to comment

Leave a Reply