Numërohen mbi 50 për qind të votave, ky është rezultati i KQZ-së

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deri më tani ka numëruar 1.289 kuti të votimit apo thënë në për qindje 51,77.

Nga mbi 51 për qind të votave të numëruara, koalicioni PDK-AAK-NISMA prin me 36,48 duke u pasuar nga koalicioni LDK-AKR-Alternativa 24,63 për qind dhe Vetëvendosje me 22,87 për qind.

Rezultatet janë momentale në faqen e KQZ-së dhe ato ndryshojnë nga minuta në minutë.

 

Be the first to comment

Leave a Reply