Zjarr në burgun e sigurisë së lartë në Hagë, humb jetën një i burgosur

Mediat ndërkombëtare raportojnë se një person ka humbur jetën si pasojë e  një zjarri që ka shpërthyer në një qeli të një burgu të sigurisë së lartë në rrethinën Scheveningen të Hagës.

Zjarri kja shpërthyer në njësinë e psikiatrisë.

Njësia e burgut ku shpërtheu zjarri është evakuuar pasi kishte shkaktuar tym të madh, ndërkohë ende nuk dihet shkaktari i zjarrit.

Ky burg përfshinë një njësi të sigurisë psikiatrike dhe një njësi për persona të cilët e presin gjykimin në Gjykatën Ndërkombëtare Kriminale në Hagë.

Be the first to comment

Leave a Reply