Ja kandidatët e PDK-së që nuk arritën të rizgjedhen si deputetë

Hyrja në koalicion e PDK-së me AAK-në dhe Nismën, ka bërë që disa emra të njohur të mbeten jashtë listës së partisë që drejtohet nga Kadri Veseli.

E koalicioni gjithashtu ka bërë që kandidatët që duan të jenë në Kuvendin e Kosovës, duhet të kenë numër më të madh të votave se sa në zgjedhjet e kaluara.

Shumë deputet të legjislaturës së kaluar nga radhët e PDK-së, nuk kanë arritur t’i marrin votat e mjaftueshme, për tu rizgjedhur si deputet në Parlamentin e Kosovës.

Selvije Halimi, Luljeta Veselaj-Gutaj, Abdyl Imeri, Bislim Zogaj, Nait Hasani, Rafet Rama, Shaip Muja e Hajdar Beqa, nuk kanë arritur të sigurojnë numër të mjaftueshëm të votave që të jenë deputet përsëri në Kuvendin e Kosovës, transmeton lajmi.net.

Nga legjislatura e kaluar në Kuvendin e Kosovës gjithashtu nuk do të jenë as Nuredin Lushtaku, Naim Fetahu, Fadil Beka, Besim Beqaj, Adem Grabovci, Nehat Baftiu, Agim Çeku, Fatmir Shurdhaj e Salihe Mustafa, të cilët nuk kanë qenë të përfshirë në listën e PDK-së.

Emra të rinj që spikasin nga PDK-ja që kanë arritur të sigurojnë votat për Kuvend janë: Andin Hoti, Mergim Lushtaku e Evgjeni Thaçi-Dragusha.

Emrat e deputetët të PDK-së që më 11 qershor fituan ulëse në Kuvend, janë:

 

Kadri Veseli,

 • Sala Berisha Shala
 • Enver Hoxhaj
 • Mergim Lushtaku
 • Elmi Reçica
 • Memli Krasniqi
 • Ganimete Musliu
 • Agim Aliu
 • Evgjeni Thaçi-Dragusha
 • Andin Hoti
 • Fatmir Xhelili
 • Blerta Deliu
 • Xhevahire Izmaku
 • Bekim Haxhiu
 • Flora Brovina
 • Abdyl Saliu
 • Mexhide Mjaku-Topalli
 • Xhavit Haliti
 • Safete Hadërrgjonaj
 • Zenun Pajaziti
 • Nezir Çoçaj
Sponsored by Revcontent
David Beckham’s Pose With This Snake Is Not Dangerous Compared To These Celebs
They Wore Yoga Pants As If They Invented It
80 Amazing Photos Taken At The Right Time
Përmirësoni Variçet Në Shtëpi! Pa Nevojën E Ndërhyrjes Kirurgjikale!
Metodë Për Zmadhimin E Gjoksit. +1-2 Madhësi Në 7 Ditë
Hot Girls in Bikinis
Yndyra Në Stomak Do Të Zhduket Brenda 5-7 Ditë! Këshillë
Këto Parazitë Jetojnë Brenda Juve Dhe E Sulmojnë Mëlçinë Tuaj! Si Ti Zbuloni Ato
Minus 10-15 Vjet Në 7 Ditë! Si Të Bëhesh Më I Ri?

Be the first to comment

Leave a Reply