Valverde largon pesë lojtarë nga Barcelona (Foto)

Ernesto Valverde do të bëjë revolucion në Barcelonë duke larguar gjashtë lojtarë pesë kësaj vere

Trajneri i ri i Barcelonës, Ernesto Valverde ka kërkuar nga drejtuesit e klubit që të largojnë pesë lojtarë.

Ai nuk llogarit në shërbimet e tyre dhe nuk dëshiron që ata të jenë pjesë e klubit duke qenë të huazuar të skuadrat tjera, shkruan Marca.

Shumica e këtyre lojtarëve që do të largohen gjatë sezonit që lamë pas kenë qenë të huazuar, por janë edhe disa të tjerë që ishin pjesë e skuadrës së parë.

Lojtarët që do të largohen janë: Arda Turan, Thomas Vermaelen, Cristian Tello, Jeremy Mathieu e Rafinha.

(Kosova Sot)

Be the first to comment

Leave a Reply