Balotelli pritet ta vazhdojë karrierën te Nice

Mario Balotelli mund të nënshkruajë kontratë të re dhe ta vazhdojë qëndrimin te Nice – bëjnë të ditur mediat franceze.

Sipas Nice-Matin, sulmuesi italian është i gatshëm që ta pranojë kontratën e re të klubit nga Ligue 1.

SuperMario, i cili mbush 27 vjet në muajin gusht, kaloi te Nice si transfer i lirë nga Liverpooli në verën e kaluar.

Kontrata e tij është valide deri në fund të këtij muaji, mirëpo duket se nuk ka shumë oferta serioze për të ardhmen e tij.

Prandaj, ai ka vendosur të qëndrojë te klubi ku e rigjeti formën dhe shënoi 17 gola në 28 paraqitje në sezonin që mbaroi.

Mirëpo, Balotelli gjatë këtyre ndeshjeve nuk i harroi sjelljet e tij, saqë është përjashtuar tri herë.

 (Kosova Sot)

Be the first to comment

Leave a Reply