Chelsea pranon ofertën e Lyonit për sulmuesin e talentuar

Chelsea ka pranuar një ofertë nga Lyoni për Bertrand Traore.

Sipas mediumit angleze Daily Mail, Chelsea ka rënë dakord të shesë Traoren në Lyon për 16.6 milionë funte.

Megjithatë, Lyon ka ofruar çmimin e kërkuar të Bluve të Londrës dhe shpreson të përfundojë me kushtet këtë javë.

Traore pritet të udhëtoj në Francë në ditët në vijim që të përfundoj edhe akordin për kushtet personale.

 (Kosova Sot)

Be the first to comment

Leave a Reply