Rama ‘përplaset’ keq me gazetarin

Pyetjet ngacmuese që gazetari Ylli Rakipi i bënte vazhdimit kryeministrit Edi Rama, ka bërë që ky i fundit të ‘shpërthejë’ ndaj moderatorit të emisionit ‘Të Paekspozuarit

Pas tentativave të këtij të fundit që Rama t’i jepte përgjigje nëse do kishte një aleancë pas zgjedhore me PD-së kryeministri i tha se: ‘Je komplet në gjendje shqyerje pule’.

Rama: Koalicionet varen nga numrat. Nëse në çdo vend normal njerëzit bashkohen në numra për programe, këtu numrat duhet ti kërkosh me tepsi në dorë. Na jepmi mundësi që tepsinë ta çojmë për skrap. Pas 25 qershorit vij prapë këtu, merr dhe ata. Merr dhe pulat këtu, rripi.

Replikat 

Rakipi: Do të japim dhe ty

Rama: Mua smë fusni dot në gastronominë tuaj..Unë e di ca mendon populli për ju. Ti kujton se jeni njerëz me

Rakipi: Edhe Ergodan fliste për ty,. I uroj mikut tim fitore.

Rama: Nuk ka thënë, ku e tha?

Rakipi: Tek Kol Balla

Rama: Po mirë, nuk e kam dëgjuar.

Rakipi: Ballkanin perëndimor do të kemi ty.

Rama: Nuk funksiojnë këto, janë broçkulla. Po ca po bën? Do bëjmë intervistë… Je komplet në gjendje shqyerje pule.

Rakipi: Këtë të pulave kot e vazhdon.

Rama: Tepsia është bonifikim. Nuk bëhej dot bonifikimi pa stabilizuar terrenin.. Ky është muhabet rakie, thuaj të na sjellë raki Skrapari ky.

Rakipi: Kjo është mënyra e fushatës tënde. Nuk thua asgjë që ke bërë. Ti thua pa këtë tepsi nuk kaloj dot për mirë.

Rama: Nuk është tepsi Ilir Meta apo x y, është një sistem që duhet shkallmuar. Ti se kupton.

Be the first to comment

Leave a Reply