Arsenali, 30 milionë euro për Turan

Skuadra angleze Arsenal është duke përgatitur ofertën prej 30 milionë euro për Arda Turan, raportojnë mediat turke dhe ato spanjolle.

Futbollistit 30-vjeçar i është bërë me dije se nuk është më i dëshirueshëm në Barcelonë.

“Topçinjtë” janë afër marrëveshjes me futbollistin turk, në mënyrë që ai të bashkohet në radhët e Arsene Wenger.

Arsenali e ka marrë seriozisht afatin kalimtar veror.

(Kosova Sot)

Be the first to comment

Leave a Reply