Kina donacion ushtrisë serbe në vlerë të 900 mijë eurove

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq mori pjesë në ceremoninë e pranimit të një donacioni kinez për ushtrinë serbe në vlerë të 900 mijë euro.

Kjo ceremoni u mbajt në kazermën “Heroi Kombëtar Stevica Jovanoviq” në Pançevë.

Kreu i shtetit serb, i cili është edhe komandant suprem, ka pranuar edhe raportin e parë dhe ka inspektuar këtë kazermë në shoqërinë e ministrit të Mbrojtjes, Zoran Gjorgjeviq dhe ambasadorit kinez Li Manchang të cilët morrën pjesë në ceremoni, raporton Tanjug, transmeton Klan Kosova

Be the first to comment

Leave a Reply