Personi i mbushur me eksploziv është ndaluar

Një shpërthim ka ndodhur në një nga stacionet hekurudhore të Brukselit.

Trafiku është ndërprerë në stacionin qendror të Brukselit pasi njëra nga mediet loklë raportoi për një shpërthim të vogël që ka ndodhur brenda në stacion, shkruan Mail Online, transmeton Periskopi.

Një i dyshuar është “neutralizuar” nga policia, dhe sipas medieve lokale thuhet se ai kishte të veshur një jelek me eksploziv.

Është dashur që të intervenojë Ushtria belge për ta arrestuar sulmuesin.

E gjithë zona është pastruar nga njerëzit. /Periskopi/

Be the first to comment

Leave a Reply