Ushtria amerikane rrëzon dronin iranian në Siri

Një aeroplan luftarak amerikan, ka sulmuar një dron Iranian, i cili ishte drejtuar nga forcat mbështetëse të qeverisë së Sirisë në jug të shtetit.

Aeroplani F-15 ka rrëzuar dronin ditën e martë, në veri-lindje të Tanf, është thënë në një deklaratë të ushtrisë amerikane.

Ky dron është menduar që është i rrezikshëm, dhe ka kërcënuar trupat amerikane në tokë.

Në qoftë se konfirmohet ky është rrëzimi i dytë i dronëve gjatë këtij muaji.

Be the first to comment

Leave a Reply