Anglia në gjysmëfinale

Kombëtarja e Anglisë ka siguruar gjysmëfinalen e Kampionatit Europian që po mbahet në Poloni.

“Tre Luanët” mposhtën 3 me 0 nikoqirët, Poloninë për ta siguruar gjysmëfinalen e madhe në grupmoshat U21.

Golat për anglezët i shënuan:  Gray, Murphy dhe Baker.

Me këtë fitore Anglia kryeson në grupin A me shtatë pikë duke siguruar gjysmëfinalen.

(Kosova Sot)

Be the first to comment

Leave a Reply