Barca sjell tre lojtarë: Në formacionin e ri, Messi me rol të ri në fushë (Foto)

Barcelona pritet të sjell lojtarë të ri në radhët e veta pas dështimit në sezonin e kaluar.

Katalonasit nuk arritën të mbronin titullin e La Ligas dhe në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Mediat spanjolle raportojnë se Blaugranat do të transferojnë së paku tre futbollistë

Mesfushori Marceo Verratti (PSG), sulmuesi anësor Ousmane Dembele (Borussia Dormtund) dhe mbrojtësi Hector Bellerin (Arsenal) pritet të kalojnë gjatë afatit kalimtar të verës te Barca.

Në rast te këtyre të këtyre transferimeve, atëherë Lionel Messi do të luajë pas treshes sulmuese Neymar, Luis Suarez dhe Dembele.

Mbetet të shihet se si do të rrjedhin gjërat, por më poshtë mund të shihni formacionin e ri të Barcelonës me rastin e blerjes së lojtarëve.

 

Be the first to comment

Leave a Reply