Reali refuzon ofertën e Juves për Danilon

Mariano Diaz nuk do të jetë pjesë e Real Madridit për stinorin 2017-18.

Sulmuesi nga Republika Domenikane ka debutuar këtë vit me ekipin e parë të ‘Los Blancos’.

Ai ka shkëlqyer në disa ndeshje duke shënuar edhe gola dhe duke zgjuar interesimin e skuadrave të mëdha evropiane.

Por duket se e ardhmja e tij do të jetë në kampionatin italian, Serie A.

Është skuadra e Fiorentinës që po këmbëngulë për huazimin e Diazit me të drejtë blerje.

Real Madrid është i interesuar ta huazojë lojtarin dhe duke se klubi i tij i ri do të jetë Fiorentina.

Mediat italiane kanë raportuar se gjatë javës së ardhshme pritet zyrtarizimi i këtij transferimi.

(Kosova Sot)

Be the first to comment

Leave a Reply