Nesër pasdite prishet moti, nisin shirat dhe bien temperaturat

Nesër pasdite dhe në orët e mbrëmjes një masë ajrore e cila do të vijë nga veriu do sjellë mot i paqëndrueshëm me reshje shiu dhe bubullima.

Temperaturat e ditës do të bienduke filluar nga pjesa veriore për 5 gradë ndërsa në pjesët jugore do mbajë mot i ngrohtë.

Të hënën do mbajë mot i paqëndrueshëm me shi lokal, do fryjë erë e fuqishme e cila do sjellë rënie të temperaturave për 10 gradë. Stabilizimi i motit pritet ditën e martë.

Be the first to comment

Leave a Reply