Sanchez vendos për të ardhmen, do të luajë të kjo skuadër

Alexis Sanchez do të qëndrojë në Arsenal deri në fund të kontratës së tij në vitin 2018

Sulmuesi kilian, Alexis Sanchez nuk do të largohet gjatë kësaj vere nga Arsenal, por do të qëndrojë deri në fund të kontratës.

Sanchez ka kontratë me Arsenalin deri në vitin 2018, ndërsa verën e ardhshme do të largohet si lojtar i lirë, shkruan La Tercera.

Për lojtari kishin shprehur interesim Manchester City dhe Bayern, por ai dëshiron të jetë besnik ndaj Arsenalit dhe të përmbush kontratën.

 

(Kosova Sot)

Be the first to comment

Leave a Reply