Besar Halimi si Leo Messi, shënon gol të bukur në Danimarkë (Video)

Ndeshja e parë zyrtare dhe gol, Besar Halimi ia bën sefte në Danimarkë me Broendby.

Broendby e ka mposhtu 4:0 Midtjyllandin në ndeshjen e parë të Superligës së Danimarkës, ku shënoi gol edhe mesfushori i Kombëtares së Kosovës, Besar Halimi.

Halimi shënoi golin e tretë për ekipin e ri, duke e nisur kështu me këmbë të mbarë aventurën në Superligën e Danimarkës.

Halimi kaloi bukur disa lojtarë për ta finalizuar aksionin në mënyrë të mrekullueshme, duke shënuar një gol tejet të bukur.

(Kosova Sot)

Be the first to comment

Leave a Reply