Skandaloze: Ushtarët e njësisë speciale SAS postojnë misionet e tyre sekrete në Facebook, ja çfarë i pret ata (Foto)

Ushtarët e SAS-it kanë thyer rregullat e rrepta të sigurisë dhe fshehtësisë, pasi kanë postuar fotografi që dukeshin të jenë marrë nga operacionet e tyre në Facebook, shkruan Metro.co.uk, transmeton Periskopi.

Ushtarët fillimisht duhet të nënshkruajnë marrëveshjen për mos zbulimin e detajeve operacionale.

Ata janë gjithashtu të ndaluar për shpërndarjen e detajeve të TTP-së-taktikat trajnimet dhe procedurat. Por sipas Daily Star, një grup i panjohur i ushtarësh kanë postuar fotografi që tregojnë armë dhe pajisje në një faqe të Facebook.

Më shumë se 2000 fotografi të qenve ushtarak, pajisje të veshura gjatë operacioneve luftaraka, armë./Periskopi/

Be the first to comment

Leave a Reply