Pothuajse zyrtare: Kjo është e ardhmja e Aubameyang

Pierre – Emerick Aubameyang do të luaj sezonin e ardhshëm në Borussia Dortmund.

Sipas raporteve të fundit klubi gjerman e ka konfirmuar se sulmuesi nga Gaboni do të mbetet edhe për një sezon në “Iduna Park”.

Auba ishte duke u kërkuar me ngulmë nga PSG-ja, Milani dhe së fundi nga ana e Antonio Contes, Chelsea.

(Kosova Sot)

Be the first to comment

Leave a Reply