Zyrtare: Juventus transferon një super lojtar (Foto)

Juventus dhe Fiorentina kanë arritur marrëveshje për transferimin e anësorit 23 vjeçar, federico Bernardeschi.

Lajmi është njoftuar nga të dy skuadrat, ndërsa lojtari ka kushtuar 40 milionë euro dhe 10 për qind e shumës nga shitja e tij e mundshme.

“Juventus dhe Fiorentina kanë arritur marrëveshje për transferimin përfundimtar të futbollistit Federico Bernardeschi”, thuhet në njoftimin zyrtar të ‘Zonjës së Vjetër’.

(Kosova Sot)

Be the first to comment

Leave a Reply