Arsenali në prag të nënshkrimit me Lemar

Skuadra angleze Arsenal bwrw një ofertë joshwse për sulmuesin e Monakos, Thomas Lemar, duke ofruar plot 45 milionë funte. Siç ka zbuluar SunSport këtë javë, The Gunners janë në prag të nënshkrimit të një marrëveshje me klubin Ligue 1.

Gazeta sportive L’Equipe poashtu raporton se Arsenali ka bërë një tjetër ofertë prej 50 milionë euro pasi ofertat e tyre prej 40 milionë dhe 45 milionë eurosh janë refuzuar.

Lemar 21 vjeçar tashmë ka pranuar kushtet , në parim për të lëvizur drejt klubit londinez.

(Kosova Sot)

Be the first to comment

Leave a Reply