Alves barazon rekordin si lojtari më i trofeshëm në histori të futbollit (Foto)

Dani Alves është një fitues i lindur dhe këtë e tregojnë edhe çmimet që ka fituar gjatë karrierës së tij

Mbrojtësi brazilian, Dani Alves mbrëmë ndihmoi PSG-në të fitojë Superkupën e Francës ndaj Monacos, duke shënuar një supergol dhe duke dhuruar edhe një asistim.

Ky ishte trofeu i 37 në karrierën e tij si futbollist, të cilat i ka fituar me Sevilan, Barcelonën, Juventusin, PSG-në dhe Brazilin.

Kështu Alves barazon rekordin e bashkëlojtarit të tij të PSG dhe Brazili, Mxwellë me më së shumti tituj të fituar.

Në vendin e tertë rendite legjenda e Manchester Unitedit Ryan Giggs me 35 tituj.

(Kosova Sot)

Be the first to comment

Leave a Reply