10 lojtarët më problematik, Granit Xhaka i pesti (Foto)

Futbolli gjithmonë ka pasur lojtarë të ashpër, të padisiplinuar, por të pëlqyeshëm nga një numër i tifozëve. Në mesin e të shumtëve të përzgjedhur nga „Goal.com“, është edhe Granit Xhaka.

Lojtarë si Gennaro Gattuso, Roy Keane, Billy Bremner, Joey Barton e shumë të tjerë, janë njohur për disiplinën jo të mirë.

Në mesin e të përzgjedhurve nga „Goal.com“, është edhe mesfushori shqiptar, Granit Xhaka.

Xhaka e nisi karrierën te Arsenali me dy karton të kuq pas vetëm gjashtë muajsh në “Emirates”, diçka që nuk i pëlqeu as trajnerit, Arsene Wenger.

Në tri vitet e fundit, ai është përjashtuar nëntë herë nga ndeshja dhe për shkak të disiplinës jo të mirë, ai është suspenduar për shtatë ndeshje për Arsenalin në sezonin 2016/17, që nuk arritën të kualifikohen në Ligën e Kampionëve

(Kosova Sot)

Be the first to comment

Leave a Reply