LAJMI I FUNDIT: Dënohet Manchester United, dy lojtarë thyejnë rregullat e anti-doping

Lajmi i fundit vjen nga shtëpia më e madhe e futbollit europian, UEFA, e cila ka dënuar klubin e Anglisë, Manchester United.

“Djajtë e Kuq” akuzohen për shkelje të rëndë të rregullave ant-doping, kështu kanë marr një dënim deri në 8 mijë e 950 funta.

Dy lojtarët që u përfshinë në këtë skandal, pas ndeshjes finale të Europa Ligës janë Phil Jones dhe Daley Blind.

Që të dy janë dënuar me nga dy ndeshje mos lojë

(Kosova Sot)

Be the first to comment

Leave a Reply