Nesër temperatura përvëluese

Të premten do të vijojë dominimi i kthjellimeve në gjithë territorin deri në mesditë kur priten grumbullime vranësirash të përkohshme në ekstremin verior dhe verilindor të vendit, njofton Meteoalb.

Pasditja mbetet me kthjellime në bregdet dhe zonat e ulëta ndërsa kthjellime dhe vranësira kalimtare do të ketë në zonat lindore. Tabloja termike e së premtes nuk pritet të sjellë ndryshime duke ruajtur vlerat maksimale prej 35ºC në zonat malore; deri 39ºC në bregdet dhe rreth 40ºC në zonat e ulëta.

Be the first to comment

Leave a Reply