Rrëfehet 28-vjeçari: Bëra seks të çmendur me ish-in, por u shokova kur më tha se…

Një djalë 28-vjeçar ka rrëfyer për “The Sun” historinë e tij me ish të dashurën, e cila i ka thënë atij se është shtatzënë me të. Ai ka thënë se po frikësohet që për këtë gjë t’i tregojë të dashurës së tij të re, të cilën po e do shumë, përcjell Bota sot.

Më poshtë mund të lexoni historinë e rij të plotë:

Ish e dashura ime erdhi dhe më tha se sa keq ndihej për mënyrën se si më kishte trajtuar mua. Kemi pirë pak dhe pastaj përfunduam në shtrat. Çfarë katastrofe!

Ajo është tani shtatzënë, por unë nuk dëshiroj të bashkohem sërish me të.

Ne ishim së bashku për 18 muaj dhe e trajtova atë si një princeshë. Unë shkova sa herë që më thirri dhe pagova për gjithçka, duke përfshirë edhe festat jashtë vendit.

Pastaj, ajo ndaloi të tregoi interes për mua. Nuk u përgjigjej telefonatave apo mesazheve të mia dhe ishte gjithnjë e zënë sa herë që doja ta takoja. Ajo është 29 vjeçare, unë jam 28 vjeç.

Më në fund u mërzita me të dhe vendosa të kërkoj dikë të re. Kam takuar një vajzë të bukur 24 vjeçare dhe jam takuar disa herë me të.

Ajo bënte mjaftueshëm për mua, dhe mua më pëlqente të isha I kërkuar dhe I dëshiruar. Së shpejti ne u bëmë çift dhe kalonim mrekullueshëm.

Pastaj, ish e dashura ime kishte dëgjuar se unë jam në lidhje me dikë tjetër dhe më tha se dëshiron të kthehemi bashkë, pavarësisht të gjithave.

I thashë të dashurës sime të re që më duhej kohë për të menduar.

Të nesërmen ish e dashura u kthye në derën time. Ajo më tha se sa më donte mua dhe se do të bëjë çdo gjë për të kompensuar dëmin me mënyrën se si më kishte trajtuar.

Kemi hapur disa shishe verë dhe disi kemi përfunduar në shtrat.

Kjo ishte një gjë e nxituar e momentit dhe nuk e kemi përdorur mbrojtjen, megjithëse nuk kam arritur kulmin.

Pasi mendova për këtë, vendosa se ish e dashura ime kishte shansin, por më donte sikurse çdo kush tjetër. Kam filluar të dal sërish me të dashurën time të re.

Ish e dashura më tregoi disa ditë më vonë se I ishte vonuar perioda.

I bleva një test të shtatzënisë dhe ajo u kthye negativisht.

Ishte një lehtësim i madh.

Pastaj javën e kaluar ish e dashura ime e hodhi bombën, duke më thënë që ajo ishte në të vërtetë shtatzënë.

Nuk e di çfarë të bëj.

Unë nuk dua të jem me të.

Dua të jem me të dashurën time të re.

E di që duhet t’i tregoj të dashurës time të re për fëmijën, por kam frikë se do ta humbas edhe atë.

Përgjigjja e psikologes:

Kjo është një situatë shumë e vështirë për ju, por ju duhet të jeni i sigurt së pari se ish e dashura juaj nuk po ju gënjen që të shkaktojë më shumë probleme.

Thoni se doni dëshmi se ajo është shtatzënë, ose duke bërë një test tjetër para jush ose dëshmi nga mjeku i saj i përgjithshëm.

Nëse ajo është me të vërtetë shtatzënë, tregoni asaj se do të donit testet e ADN-së pas lindjes së foshnjës për t’u siguruar se ju jeni i ati.

Këmbëngulni që nuk do të ktheheni me të edhe në qoftë se ajo është shtatzënë apo jo.

Nëse kjo ndikon në atë se si ndihet në lidhje me shtatzëninë, e-fletëpalosja ime për shtatzëninë e paplanifikuar shpjegon zgjedhjet dhe burimet e mbështetjes.

Nëse ajo vendos të shkojë përpara me shtatzëninë dhe nëse është fëmija juaj, ju do të jeni ligjërisht përgjegjës për të paguar mirëmbajtjen e fëmijëve dhe duhet të bëni çdo përpjekje për të qenë një baba i dashur dhe i përgjegjës.

Shpjegoni gjithçka të dashurës tuaj të re. Tregoni asaj se si ndiheni për të dhe kërkoni një shans për të provuar se ajo është e vetmja që dëshironi./BS

Be the first to comment

Leave a Reply