Mbappe ia bën të qartë Real Madridit: Jam lojtarë i Paris SG, nuk duan të largohem

Aftësitë e jashtëzakonshme si dhe Botërori fantastik që ka zhvilluar e kanë shndërruar Kylian Mbappe-n në objektivin kryesor të Real Madrid

Futbollisti 19-vjeçar i cili ishte autor i 1 goli dje në finale të Botërorit kundër Kroacisë, është edhe më i preferuari i tifozëve madrilen për të zëvendësuar Ronaldo-n.

Gjithsesi në një intervistë të fundit futbollisti i ka shuar çdo shpresë tifozëve të Realit, të paktën në këtë merkato vere.

“Është vetëm fillimi për mua dhe jam në hapat e parë. Dua të qëndroj këtu dhe të vazhdoj rrugën që kam nisur. Jam lojtar i PSG-së dhe nuk largohem”, u shpreh Mbappe.

Be the first to comment

Leave a Reply