‘Macron e trajton Vuçiqin më së miri në rajon’

Sekretari i Përgjithshëm i Presidentit të Serbisë, Nikola Selakoviq ka thënë se asnjë homolog i Vuçiqit në rajon nuk trajtohet më mirë se Vuçiqi nga presidenti francez Emanuel Macron.

Presidenti serb ka arritur mbrëmjen e kaluar në Paris dhe sot do të takojë presidentin francez Macron me të cilin do ta kenë edhe një drekë pune.

“Kushdo që bëhet se nuk më kupton çka po flas, duhet ta dijë se është Vuçiq ai që pritet ngrohtë nga Macron”, ka thënë Selakoviq./Periskopi/

Be the first to comment

Leave a Reply