UEFA zgjedh formacionin më të mirë të Ligës së Kampionëve (Foto)

UEFA ka zgjedhur formacionin më të mirë të sezonit të deritanishëm të Ligës së Kampionëve

Barcelona dhe Juventusi, të cilat do të përballen në çerekfinale, kanë më së shumti lojtarë në njëmbëdhjetëshin më të mirë të sezonin të deritanishëm në elitën e futbollit evropian.

Besoni ose jo, në këtë formacion nuk ka zërë vend asnjë lojtari i Real Madridit. Kurse, nga skuadrat që janë kualifikuar në çerekfinale janë vetëm Riyad Mahrez (Leicester City) dhe Jan Oblak (Atletico Madrid).

(Kosova Sot)

 

Be the first to comment

Leave a Reply