Sot mbahet seanca ndaj aktivistëve të Vetëvendojses

Sot do të mbahet seanca e dytë për rastin e aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje të dyshuar për sulmin terrorist ndaj Kuvendit të Kosovës, njofton Klan Kosova.

Aktivistët e kësaj lëvizje, Frashër Krasniqi, Ardhte Arifi, Egzon Haliti dhe Adea Batusha, sot në ora 13:00 dalin sërish para Gjykatës Themelore në Prishtinë.

Në këtë seancë Gjykata do të duhet të vendos lidhur me kërkesën e avokatëve për kundërshtimin e provave dhe hedhjen e aktakuzës së ngritur nga Prokuroria Speciale.

 

Be the first to comment

Leave a Reply