Me flamuj kombëtarë, këngë e valle – kështu votohet në Skenderaj (Video)

Në qytetin e Skenderajt, dita e votimit nuk është thjeshtë një ditë zgjedhje – atje festohet.

Kjo ka ndodhë edhe sot kur një lagje e tërë e qytetit janë nisur bashkërisht drejt kutive të votimit, shkruan Magazina.al.

Siç thuhet më tej bëhet fjalë për një kolonë të gjatë e njerëzve të cilëve u prinë flamuri kombëtar, të cilët kanë shkuar të votojnë.

Rrugës deri atje i kanë përcjellur tingujt e daulleve, kënga dhe vallja.

Be the first to comment

Leave a Reply