“Bahari” i serialit “Beni Affet” uron në gjuhën shqipe “Natën e Kadrit” (Foto)

“Bahar” i serialit “Beni Affet” po “familjarizohet” me shqiptarët kështu duke uruar çdo festë edhe në gjuhën shqipe.

Fillimisht aktorja turke kishte uruar shqiptarët me rastin e fillimit të muajit të shenjtë të Ramazanit.

E Gaye Turgut nuk ka harruar as në natën më të lavdishme të këtij muaji, përkatësisht atë të Kadrit.

“Urime Nata e Kadrit”, ka shkruar ajo mbi një fotografi të publikuar në llogarinë personale në Instagram.

Theksojmë se ajo i kishte bashkangjitur urimit edhe flamujt e Shqipërisë dhe Kosovës.

Be the first to comment

Leave a Reply