Fiorentina afër transferimit të Jeses

Paris Saint-Germain thuhet se ka dhënë dritën jeshile që Fiorentina të nënshkruajë me Jese Rodriguez në huazim.

Sipas L’Equipe dhe Marca, gjigantët e Ligue 1 janë të hapur për të lënë talentin e tyre spanjoll në baza të përkohshme.

24-vjeçari shkoi te PSG vetëm vitin e kaluar në një marrëveshje prej 25 milionë eurosh nga Real Madridi verën e kaluar, por pas gjashtë muajsh u kthye në Spanjë me huazim te Las Palmas.

Është sugjeruar që klubi Viola do të marrë Jesen në huazim, por anësori sulmuesi i anës së majtë ende duhet të përpunojë kushtet personale.

Fiorentina nuk mund të mbajë të gjithë pagën e tij për një sezon dhe ka nevojë për ndihmë nga Paris Saint-Germain.

(Kosova Sot)

Be the first to comment

Leave a Reply