Dua nuk di të ndalet, e para në Amerikë

Kënga e re po i sjellë suksese të mëdha Këngëtarja e njohur Dua Lipa është bërë emër i famshëm në muzikën botërore, duke krijuar këngë që kanë pasur shumë sukses.

Kënga e saj e fundit që u publikua së bashku me videoklip ”New Rules” ka kaluar shifrën prej 101 milionë klikimesh në Youtube.

Por, me këtë këngë, Dua nuk ka arritur vetëm këtë sukses. ”New Rules” ka triumfuar edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në platformën ‘Spotify”, gjë që nuk është lehtë të arrihet.

Ndryshe, kjo nuk është kënga e vetme e Duas me të cilën ajo arrin sukses të mahnitshëm. Kujtojmë se çdo këngë e saj është dëgjuar dhe pëlqyer tej mase./BS

Image

Be the first to comment

Leave a Reply